Nasze wirtualne spacery

Budowane przez nas narzędzia składają się z wielu elementów które łączą projekt w całość zwaną wirtualną wycieczką lub wirtualnym spacerem.
Aby zrozumieć jak działa i z czego zbudowany jest nasz przewodnik po twoim obiekcie zapraszamy do zapoznania się wszystkimi elementami w poniższym zestawieniu.

Elementy menu wirtualnego spaceru

Ten element wirtualnego spaceru to ważna część całego projektu.
Znajduje się w nim logo prezentowanego obiektu, oraz nazwy poszczególnych lokalizacji.
Po kliknięciu w wybrany element zwiedzający zostanie przeniesiony w dane miejsce, dzięki czemu od razu i łatwo będzie mógł odnaleźć to czego szuka w spacerze.

Elementy galerii

W dolnej części wirtualnego spaceru znajdziemy galerię w której mieszczą się wszystkie panoramy.
To miejsca w których wykonane zostały fizycznie fotografie 360, połączone pomiędzy sobą za pomocą łączeń i hotspotów.

Elementy dodatkowe w menu galerii

Menu galerii posiada także dodatkowe elementy interakcji. Możemy tam znaleźć:

 • Mapę google – naniesione są tam punkty w których wykonane zostały panoramy na zewnątrz. Dzięki technologii GPS jesteśmy w stanie wskazać dokładnie w którym miejscu zostało zrobione zdjęcie i po kliknięciu z mapy przenieść się do panoramy aby obejrzeć okolicę.
 • Strzałki nawigacji – zintegrowane zostały także z klawiaturą. Dzięki strzałkom możemy obracać panoramę 360 w wybranym kierunku.
 • Przyciski Zoom – dzięki przyciskom + i – możemy zbliżać i oddalać się w wybranej panoramie. Nasze fotografie wykonywane są w wysokiej rozdzielczości dlatego masz możliwość zobaczyć/przedstawić więcej.
 • Zmianę widoku (opcja)* – Zmiana widoku dopasowania do okularów VR daje możliwość oglądania stworzonego projektu w wirtualnej. rzeczywistości, daje to dodatkowe i niepowtarzalne doznania dla zwiedzającego prezentowany obiekt.
 • Tryb pełnoekranowy – otwiera wirtualny spacer w pełnym oknie wyłączając menu główne oraz menu galerii aby umożliwić zwiedzanie bez dodatkowych elementów.
 • Przycisk ukrycia – pozwala ukrycie tylko menu galerii aby powiększyć pole widzenia w zwiedzanej panoramie.
Elementy Social Media

Nazywamy je również menu społecznościowym. Jest prostym i wogodnym narzędziem dającym odbiorcy dostęp do wszystkich niezbędnych stron w jednym miejscu. Przyciski które tam się znajdują wysuwają się po najechaniu, dzięki czemu są dobrze widoczne. Standardowo możemy znaleźć tam odnośniki do:

 • Portalu Facebook – po kliknięciu przenosi na stronę facebook zwiedzanego obiektu
 • Portalu Instagram – po kliknięciu przechodzi na platformę Instagram zwiedzanego obiektu
 • Strony www – po kliknięciu przechodzimy na stronę internetową zwiedzanego obiektu
 • Kontaktu mailowego – po kliknięciu przechodzimy do formularza gdzie możemy utworzyć wiadomości przez program pocztowy.

To nie koniec możliwości tego menu, mamy możliwość dodatkowo dodać/zamienić m.in. następujące przyciski:

 • do filmu z platformy Youtube – przycisk odtwarza film w wirtualnym spacerze, co ważne zwiedzający nie przechodzi na inną stronę dzięki czemu zostaje cały czas w spacerze!
 • generujący galerię zdjęć – masz do pokazania dodatkowe zdjęcia produktów, obiektów, współpracowników lub inne? W tym miejscu masz taką możliwość!
 • odnośnik do cennika – możesz wyświetlić swój cennik w menu lub we wskazanym miejscu na produkcie dzięki czemu klient łatwiej podejmie decyzję o kontakcie.

Stale się rozwijamy i jesteśmy otwarci na nowe, kreatywne pomysły –  Napisz do nas! Razem opracujemy nowe rozwiązania.

Elementy Hotspot w wirtualnym spacerze

Elementy interaktywne wskazujące różne rzeczy nazywamy hotspotami. Mogą przybierać różne formy graficzne, dzięki nim spacer jest bardziej czytelny i łatwy w użyciu. Wskazanie hotspotów w większości przypadków powoduje interakcję w postaci powiększenia i pomniejszenia. Po najechaniu ukaże się informacja o tym co znajduje się „pod” hotspotem.

Kliknięcia hotspotów generują różne interakcje, dzięki czemu możemy jeszcze bardziej zainteresować odbiorcę. Dobrymi przykładami są:

 • przeniesienie do kolejnego miejsca (panoramy)
 • otworzenie zdjęcia
 • przekierowanie do strony internetowej na kilka różnych sposobów:
  • otworzenie w nowym oknie przeglądarki,
  • wyświetlenie okna w spacerze bez wychodzenia z niego,
  • przekierowanie na stronę i zamknięcie spaceru (ta opcja jest polecana tylko jeśli chcemy zakończyć interakcję w spacerze po to by przejrzeć inną platformę)
 • wygenerowanie galerii zdjęć, cennika
 • link do pobrania pliku (np. formularza zgłoszeniowego)

Hotspoty występują także w innych formach.

 • interakcja w trakcie oglądania – hotspot (animowany) wyświetla się w trakcie obracania panoramy automatycznie, może znaleźć się tam tekst
Element interaktywny jak film na TV

Aby urozmaicić wirtualną wycieczkę możemy dodawać także inne elementy przykuwające uwagę widza. Jeśli posiadasz materiał promocyjny swojej firmy możemy go wyświetlić na ekranach telewizora w twoim wirtualnym spacerze. Jest to bardzo atrakcyjne narzędzie, które zatrzyma widza.
Dodatkowo film na telewizorze możemy zaprogramować z dźwiękiem przestrzennym, dzięki temu podczas oglądania panoramy i przesuwanie się coraz bliżej telewizora, będziemy słyszeć dzwięk głośniej, oddalając się od TV dźwięk cichnie.

oznaczania obiektu polem

Jeśli Twój wirtualny przewodnik wymaga oznaczenia jakiegoś obiektu polem, również możemy zrealizować takie ujęcie. Posiadamy narzędzie pozwalające oznaczyć na zdjęciu iteraktywne pole, dzięki czemu pokazujemy dowolny element wybranym kolorem. Następnie oznaczony element po najechaniu myszką może:

 • zmieniać kolor narysowanego pola na inny niż wyświetlany po wskazaniu
 • wyświetlać tekst informacyjny o zaznaczonym obiekcie
 • wyświetlić pdf informacyjny o prezentowanym terenie
Elementy Animacyjne otwierania

Wzbogacenie wirtualnego spaceru o dodatkowe animacje pozwala na uatrakcyjnienie zwiedzanego obiektu. Dzięki wdrożeniu animacje otwierania obiektów mamy możliwość zaprogramowania otwierania po wskazaniu lub kliknięciu:

Drzwi i okien
Szuflad w meblach
Rozkładania łóżek
Zapalania światła
otwierania rolet w oknach i drzwiach

Aby zamówić taki element poinformuj nas przed wykonaniem zdjęć ponieważ musimy zaplanować dodatkowe ujęcia w panoramie.

Zobacz Elementy wirtualnego spaceru w naszych realizacjach